Guatr Bitkisel Tedavi İbrahim Saraçoğlu

Nodüler Guatr Bitkisel Tedavisi
28 Şubat 2017
Guatra İyi Gelen Bitkiler
1 Mart 2017

Guatr Bitkisel Tedavi İbrahim Saraçoğlu

Uzman Desteği Alın

Guatr Bitkisel Tedavi İbrahim Saraçoğlu

Guatr Bitkisel Tedavi İbrahim Saraçoğlu, İbrahim Saraçoğlu tiroid için ceviz kürü, zehirli guatr bitkisel tedavi İbrahim Saraçoğlu. Hakkında herşey.

Guatr Bitkisel Tedavi İbrahim Saraçoğlu hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Guatr Bitkisel Tedavi İbrahim Saraçoğlu hakkında bilgi vermeden önce guatr hakkında bilgi verelim.

Nodüler guatr hakkında yazlımış makale Uzm. Dr. Gökhan YAZICIOĞLU’nun memorial com tr sitesine verdiği makaledir. Sitemizde bilgi amaçlı yer almaktadır. Kesin tanı uzman hekim tarafından verilmelidir.

Nodüler Guatr Nedir ?

”İyot eksikliği ile görülme sıklığı doğru orantılı olan tiroid nodülleri; guatrojen besinler, doğum sayısı, sigara kullanımı, stres, radyasyona maruz kalmak gibi risk faktörlerine bağlı olarak da ortaya çıkmaktadır. Düzenli doktor takibi gerektiren tiroid nodülleri, yaygın görüşün aksine her zaman ameliyata alınmamalıdır. Memorial Antalya Hastanesi Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bölümü’nden Uz. Dr. Gökhan Yazıcıoğlu, tiroid biyopsisi sayesinde gereksiz ameliyatlardan kurtulmanın mümkün olduğunu söyledi ve tiroid nodülleri hakkında bilgi verdi.”

10 Eylül 2012 – Uzm. Dr. Gökhan YAZICIOĞLU

İbrahim Saraçoğlu Tiroid Tedavisi için Dereotu Kürü

İbrahim Saraçoğlu, hem hipertiroid, hem hipotiroid için dereotu kürünü önermektedir. İbrahim Saraçoğlu, dereotunda bulunan iki ana etkin maddenin, tiroid hormonları olan T3 ve T4’ü dengelemede yeterli olabildiğini söylüyor. Yani tiroid bezi hızlı çalışıyor ise yavaşlatıyor, yavaş çalışıyor ise hızlandırıyor. Neticede hem hipotiroid hastaları hem de hipertiroid hastaları için dereotu faydalıdır.

Tiroid Nodüllerine Karşı Dereotu Kürü Faydalı Mıdır ?

Dereotu kürü tiroid hormonlarını dengeler, sağlıklı çalışmasına yardımcı olur. Bunun yanısıra nodüllerin küçülmesinde veya tamamen yok olmasında da dereotu kürü etkilidir. Birkaç mm büyüklüğündeki nodülleri tamamen yok edebilir, cm düzeyindeki nodüllerin ise sadece küçülmelerinde etkili olabilir. Dereotu kürüne ek olarak, tiroid nodüllere karşı başka bitkisel kürler de bulunmaktadır.

İbrahim Saraçoğlu Dereotu Kürünün Uygulanışı

3 ay boyunca çok basit olan kürümüzün uygulanması gerekiyor. Günde 3 kere aç karnınıza, öğünlerden 15 dakika kadar önce 1 yemek kaşığı dolusu taze yeşil dereotu birkaç kez çiğnenilir. Sonra 2-3 yudum su ile yutulur. Bu küre hiç ara vermeden 3 ay devam etmelisiniz.

İbrahim Saraçoğlu, dereotu kürünün ikinci ayından sonra tiroid hormonlarınızı zaman zaman kontrol ettirmenizi tavsiye ediyor. Çünkü kullandığınız ilacın miktarını azaltmanız gerekli olabilir. Sakın ilaç azaltımını hekiminize danışmadan kendi kendinize karar vermeyiniz.

Tiroid nodüllerinin küçülmesinde veya ilerlemesinde de bu dereotu kürü oldukça etkilidir. Bu kür sayesinde çok sayıda hasta, ilaç alınımından kurtulmuş ve var olan nodülleri de yok olmuştur. Gerekirse küre daha uzun zaman devam edebilirsiniz.

NOT : Hekimlerin kontrol ve önerilerini ihmal etmemelisiniz.

Bu makale sitemizde bilgi amaçlı olarak yer almaktadır. Bu makale ”kadingunlugu net” sitesinden alınmıştır. Sitemizin İbrahim Saraçoğlu ile ticari bir bağı yoktur.

Guatr Bitkisel Tedavisi için Kullanılan Bitkiler

Ceviz Yaprağı : Avrupa’da sıkça kullanılan ve Türkiye’de fazla bilinmeyen bir bitkidir. (kaynak:1organik com)

Papatya : Birer tutam papatya ve nane kaynatılarak içilebilir. (kaynak:bitkiseldiyet com)

Yulaf : Guatr hastalığına yol açan tiroidin düzenli işlevi için yulaf ideal bir besin. (kaynak:milliyet com tr)

Isırgan : Guatr ve tiroid bezinin az çalıştığı durumlarda etkili olabilir. Özellikle tiroidin az çalışmasından kaynaklanan obezite gibi durumlar için faydalı olacaktır. (kaynak:alternatifterapi com)

Sinir Otu : Taze yapraklar guatrlı bölgeye sarılırsa guatrı küçültür. (kaynak:saglikvakti com)

Lahana Yaprağı : Beyaz lahana, yağ dokusunda birikmiş toksinleri vücuttan dışarı atar. Besinler üzerinden aldığımız toksinleri, vücudumuzdaki biyotransformasyon mekanizmasını harekete geçirerek dışarı atar. (kaynak:milliyet com tr)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.