Tiroid Bitkisel Tedavisi
1 Mart 2017
guatr-belirtileri-nelerdir
Zehirli Guatr Bitkisel Tedavi
13 Nisan 2017

Guatr Tedavisi Bitkisel

Uzman Desteği Alın

Guatr Tedavisi Bitkisel

Guatr tedavisi bitkisel, guatr için ceviz kürü, guatr kesin çözüm, guatr bitkisel tedavi ceviz. Guatr tedavisi bitkisel yöntemleri hakkında makale.

Prof. Dr. Ahmet Maranki Guatr Kürü

1 bardak kaynar suya, 10 gr. dövülmüş kereviz tohumu konulur. 10 dakika kadar bekletilip, günde 2-3 bardak içilir. Lahana yaprakları sıkılır ve elde edilen karışım günde 2-3 bardak içilir. Taze ceviz fındıktan biraz büyük hale gelince 50 adet toplanır ve içi günde 1 tane ezilip yutulur. Meşe kabuğu sirke ile kaynatılır, suyuna bez batırılarak boyuna sarılır. Bu işleme 1 hafta devam edilir. Kuzukulağı zeytinyağı ile ezilir. Krem haline getirilip, guatr üstüne sürülür. Büyük çiçekli papatya, tavuk yağı ile ezilir. Lapa halinde guatrın üstüne sürülür.

Ahmet Maranki kürü ”mailce com” sitesinden alınmıştır. Sitemizde bilgi amaçlı yer almaktadır. Sitemizin Ahmet Maranki ile ticari bağı yoktur.

İbrahim Saraçoğlu Dereotu Kürünün Uygulanışı

3 ay boyunca çok basit olan kürümüzün uygulanması gerekiyor. Günde 3 defa aç karnınıza, öğünlerden 15 dakika kadar önce 1 yemek kaşığı dolusu taze yeşil dereotu birkaç kez çiğnenir. Sonra 2-3 yudum su ile yutulur. Bu küre hiç ara vermeden 3 ay devam etmelisiniz.

İbrahim Saraçoğlu, dereotu kürünün ikinci ayından sonra tiroid hormonlarınızı zaman zaman kontrol ettirmenizi tavsiye ediyor. Çünkü kullandığınız ilacın miktarını azaltmanız gerekli olabilir. Sakın ilaç azaltımını hekiminize danışmadan kendi kendinize karar vermeyiniz.

Tiroid nodüllerinin küçülmesinde veya ilerlemesinde de bu dereotu kürü oldukça etkilidir. Bu kür sayesinde çok sayıda hasta, ilaç alınımından kurtulmuş ve var olan nodülleri de yok olmuştur. Gerekirse küre daha uzun zaman devam edebilirsiniz.

Not : Hekimlerin kontrol ve önerilerini ihmal etmemelisiniz.

Bu makale sitemizde bilgi amaçlı olarak yer almaktadır. Bu makale ”kadingunlugu net” sitesinden alınmıştır. Sitemizin İbrahim Saraçoğlu ile ticari bir bağı yoktur.

Guatr Bitkisel Tedavisi için Kullanılan Bitkiler

Ceviz Yaprağı

Ceviz, yaprağı Avrupa’da sıkça kullanılan ve Türkiye’de fazla bilinmeyen bir bitkidir. (kaynak:1organik com)

Lahana Yaprağı

Lahana yaprağı, beyaz lahana, yağ dokusunda birikmiş toksinleri vücuttan dışarı atar. Besinler üzerinden aldığımız toksinleri, vücudumuzdaki biyotransformasyon mekanizmasını harekete geçirerek dışarı atar. (kaynak:milliyet com tr)

Isırgan

Isırgan, guatr ve tiroid bezinin az çalıştığı durumlarda etkili olabilir. Özellikle tiroidin az çalışmasından kaynaklanan obezite gibi durumlar için faydalı olacaktır. (kaynak:alternatifterapi com)

Yulaf

Yulaf, guatr hastalığına yol açan tiroidin düzenli işlevi için yulaf ideal bir besin. (kaynak:milliyet com tr)

Papatya

Papatya, guatr için birer tutam papatya ve nane kaynatılarak içilebilir. (kaynak:bitkiseldiyet com)

Sinir Otu

Sinir otu, taze yapraklar guatrlı bölgeye sarılırsa guatrı küçültür. (kaynak:saglikvakti com)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.